Podkategorie

Palety cieni

Makijaż oczu może z jednej strony podkreślić urodę, a z drugiej zaś skutecznie ją oszpecić. Niepoprawnie wybrane cienie do powiek mogą zwiększyć widoczność zasinień, nienaturalnie domknąć powiekę czy nadać twarzy wyostrzony, wręcz wulgarny wygląd. Dlatego tak ważne jest to, aby uważnie dokonać wyboru tego kosmetyku i odpowiednio się nim posłużyć – zastosować go w odpowiedniej ilości.

Cień do powiek, a odcień skóry

Cienie do powiek powinny przede wszystkim pasować do karnacji. W przypadku karnacji jasnej, brzoskwiniowej, najlepszym wyborem będą tu cienie w różnych tonacjach brązu – zarówno jasny, ciepły orzech, jak i chłodna, ciemna czekolada. Kobietom o karnacji oliwkowej poleca się ciemne kolory – odcienie szarości i brązu. Sprawdzą się tu też cienie o barwach: szmaragdowozielonej, śliwkowej, granatowej i szafirowej. Kobiety o karnacji w kolorze ciepłego brązu powinny stosować cienie typu miedziany brąz. Dobrą propozycją mogą być również odcienie różu, koloru wina i ciepłego brązu. Ta grupa kobiet może postawić także na kolor granitowy, turkusowy i fioletowy. Jaka paleta cieni sprawdzą się w przypadku kobiet o ciemnej karnacji? Na pewno odcienie miedzi i brązu, rubinu, szmaragdu i szafiru.

Jakie kolory cieni do poszczególnych kolorów oczu?

To też jest bardzo ważne. Oczy niebieskie będą się świetnie komponowały z cieniami w odcieniach szarości, bieli, khaki, czekolady i karmelowego brązu. W przypadku oczu zielonych powinno się stosować róże, brązy, fiolety, delikatne beże. Najlepiej mają kobiety o brązowych oczach. W ich przypadku pasuje praktycznie każdy kolor cieni. Poleca się przede wszystkim odcienie fioletu, grafitu, granatu i zieleni (oliwka i pistacja). Kobiety o piwnych oczach powinny sięgać po cienie miedziane i brązowe.

Szeroki wybór cieni do powiek

W asortymencie naszego sklepu można znaleźć szeroki wybór palety cieni  oraz wkłady do palet. Oferujemy je niemal w każdym kolorze, w wielu odcieniach, w atrakcyjnych cenach. Nasze cienie są produktami wysokiej jakości, wygodnymi w stosowaniu. Przyczyniają się do powstania efektownego i przede wszystkim trwałego makijażu. Sprawdź naszą ofertę – wybierz kolor dla siebie!